Odoo   je sada integrovaných open source aplikácií.

Pomáha Vám efektívne riadiť vaše podnikanie.

Odoo je komplexný softvér na plánovanie podnikových zdrojov s otvoreným zdrojovým kódom (ERP), ktorý sa skladá z integrovanej sady obchodných aplikácií vrátane riadenia vzťahov so zákazníkmi (CRM), elektronického obchodu, účtovníctva, fakturácie, riadenia zásob, riadenia projektov, riadenia skladov, výroby a nákupu. Cieľom týchto aplikácií je efektívna a bezproblémová komunikácia medzi sebou pri výmene informácií.

Odoo obsahuje viac ako 30 hlavných aplikácií, ktoré sa pravidelne aktualizujú. Okrem toho je v obchode s aplikáciami k dispozícii viac ako 16 000 aplikácií / doplnkov tretích strán. Pretože ide o modulárny systém, zákazníci môžu začať s podskupinou nástrojov a podľa potreby pridávať aplikácie.

Odoo, predtým známy ako OpenERP, je k dispozícii v cloude alebo v premise a môžu ho používať podniky všetkých veľkostí. Pretože je to softvér s otvoreným zdrojom, softvér Odoo je vysoko prispôsobiteľný. Vývojári majú prístup ku kódu a upravujú ho tak, aby vykonával zmeny v aplikáciach na základe požiadaviek organizácie. Odoo sa tiež môže integrovať s inými systémami vrátane procesorov platieb a externých prepravných systémov, ako sú systémy Amazon, eBay, UPS, FedEx a QuickBooks.

Odoo je k dispozícii v dvoch verziách: Komunita Odoo, ktorá je zadarmo, a Odoo Enterprise. Pre platené verzie sú k dispozícii aj aplikácie pre iOS a Android.

Vlastnosti

Ako riešenie s otvoreným zdrojom je možné Odoo a jeho vlastnosti / aplikácie upravovať na úrovni kódu tak, aby vyhovoval špecifickým požiadavkám užívateľa. Rozsah jeho šírky zahŕňa nástroje, ktoré sa zameriavajú na predaj, fakturáciu, miesto predaja (POS), e-mailový marketing, správu predplatného a ďalšie.
Nasledujúce aplikácie predstavujú funkčnosť ERP a sú k dispozícii s verziou Odoo:

Elektronický obchod 
Vďaka integrovanej platforme elektronického obchodu je možné ľahko udržiavať zásoby a predaj prostredníctvom automatických úprav zásob a vykazovania. Vyhradené zákaznícke portály pomáhajú udržiavať údaje o zákazníkoch usporiadané so sledovaním objednávok a reklamáciami, umožňujú zákazníkom sťahovať faktúry a objednávky na doručenie, ako aj prezerať čakajúce zásielky z jedného miesta.

CRM
Odoo ponúka intuitívne užívateľské rozhranie určené pre predaj a dashboard, ktorý poskytuje široký prehľad o predajných aktivitách. Poskytuje tiež užitočné tipy a osvedčené postupy, ktoré zákazníkom umožňujú strategickú konfiguráciu a nasadenie ich CRM. V mobilnom používateľskom rozhraní Odoo sa nachádzajú členovia distribuovaného obchodného tímu, a to aj bez pripojenia na internet.

Zásoby/Sklad
Unikátna správa zásob podvojného systému Odoo umožňuje úplné sledovanie materiálov a produktov od dodávateľa k zákazníkovi. Predajca môže zabaliť a doručiť objednávky so skenermi čiarových kódov alebo bez nich. Odoo pripravuje objednávky pre zákazníkov na základe dostupnosti.

Výroba
Spoločnosti môžu používať Odoo na riadenie všetkých svojich montážnych a / alebo výrobných operácií. Odoo automaticky vykonáva kontrolu kvality pre výrobné oddelenie.

Účtovníctvo : Odoo automatizuje celý fakturačný proces, čo zákazníkom umožňuje šetriť čas pri zadávaní údajov. Používatelia tiež získajú okamžitý prístup ku všetkým funkciám účtovníctva na svojich mobilných zariadeniach. Spoločnosti môžu tiež niekoľkými kliknutiami automaticky sledovať tabuľky aktív a odpisov a generovať záznamy o amortizácii, ako aj spravovať všetky udalosti súvisiace s aktívami.

Zamestnanci/Ľudské zdroje : Vďaka aplikáciam Odoo môžu firmy zhromažďovať v jednej databáze všetky informácie týkajúce sa každého zamestnanca, zaznamenávať stav každého zamestnanca, pozíciu, typ zmluvy a dátumy a harmonogramy. Môžu tiež vytvárať týždenné a mesačné rozvrhy a sledovať čas strávený zamestnancami na projektoch.

Cieľový trh

Odoo môžu používať podniky všetkých veľkostí v rôznych priemyselných odvetviach.

Implementácia / realizácia

Nasadenie Odoo sa dá dosiahnuť tromi rôznymi spôsobmi.

  • Zákazníci môžu implementovať softvér sami.
    Zákazníci môžu implementovať softvér s našou pomocou tým, že si kúpia Balíčky služieb (odporúča sa pre spoločnosti s menej ako 50 používateľmi).

  • Úspešné balíčky zahŕňajú balík prémiových služieb, na ktoré dohliada špecializovaný konzultant. Počas fázy implementácie bude zákazníkom pridelený projektový manažér Odoo, ktorý bude analyzovať ich požiadavky a konfigurovať svoje aplikácie Odoo podľa svojich potrieb.

  • Pokiaľ ide o integráciu, Odoo je ústretový voči API a ľahko sa integruje s inými systémami vrátane Amazon.com, eBay, UPS, FedEx a QuickBooks.

Zákaznícky servis a podpora

Ponúkame na svojich webových stránkach školiace / vzdelávacie materiály, užívateľskú dokumentáciu, videá a bezplatnú skúšobnú verziu, aby spoločnosti mohli softvér otestovať. Poskytujeme služby technickej podpory a opravy chýb pri štandardných funkciách, 24/5, prostredníctvom e-mailu pre platiacich zákazníkov.

Zákazník, ktorý si zakúpi jeden z programov Balíčky služieb, získa špecializovaného konzultanta, ako aj podporu prostredníctvom e-mailu alebo live chatu v aplikácii.

Zákazníci, ktorí majú problémy, môžu tiež odoslať ticket na podporu prostredníctvom webovej stránky.

Okrem toho môžu zákazníci platiť za školenie softvéru buď podľa triedy (125 dolárov za triedu) alebo ročne (1 000 dolárov), čo poskytuje neobmedzený prístup ku všetkým školiacim kurzom Odoo.

Stanovenie ceny 

Komunitná verzia Odoo je bezplatný základný plán, ktorý obsahuje niekoľko aplikácií , napríklad CRM.

Cena predplatného verzie Enterprise (online a premise) je 24 USD na používateľa, mesačne účtovaná ročne (so zľavou 4 USD pre nových zákazníkov) plus náklady na aplikácie, ktoré začínajú na 12 USD mesačne.

Integrácia s inými systémami stojí navyše. Napríklad integrácia s prepravcom, spoločnosťou UPS, je 36 dolárov mesačne a integrácia s eBay je 72 dolárov mesačne.

Odoo ponúka 15-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu.